Rekordi katastrofal i Arsenal kur ka referuar Mike Dean, më shumë humbje se fitore

Referi kontravers Mike Dean njihet për mos-pëlqimin e skuadrës së Gunners dhe kjo tashmë është konfirmuar për vite radhazi, e u ri-konfirmua edhe sot me një penallti inekzistente, ku sipas rregullave të reja nga FA ajo nuk duhej të ishte penallti. Megjithatë, kjo statistike e Mike Dean kur ka referuar ndeshjet e Arsenal e shpjegon […]

Pep Guardiola e pranon interesimin e tij për Alexis Sanchez…!

Pep Guardiola pranon se Manchester City mund të jetë i detyruar të bëjë ofertë për Alexis Sanchez në dritaren e janarit! “Përsa i përket asaj që ndodh, do të kemi takime dhe do të shohim se çfarë është më e mira”, tha shefi i Manchester Cityt. Pep Guardiola hapi derën për një goditje në janar […]

Mohamed Salah ka shënuar më shumë gola se 8 ekipe të Premier Leagues!

Mohamed Salah po vazhdon me formën jetësore të tij që kur u transferua tek Liverpool këtë sezon. Ai përveç që ka një rekord fantastik me shifra, gjithashtu ka edhe një statistikë interesante. Salah ka 23 gola në të gjitha garat këtë sezon me Liverpool, dhe ka më shumë gola se plot 8 ekipe të Premier […]

Agjent Pogba?! Manchester United i jep një tjetër mision Pogba-s për ta sjellë tek United lojtarin e Juventus

Manchester United duket se i kanë dhënë Paul Pogba-s edhe një mision tjetër në transferimin e lojtarëve tek klubi anglez. Plani i Manchester United është që përmes Pogba-s ta shtyjë Paulo Dybala-n të transferohet tek Manchester United. Pogba ishte bashkëlojtar me Dybalan gjatë kohës sa francezi ishte tek skuadra e Juventus dhe ishin mjaft shokë […]

Mbrojtja e Chelseas jashtë këtij planeti, shikoni në sa gola janë përfshirë në ligë këtë sezon

Mbrojtja e Chelseas këtë sezon në ligë po arrin performanca të jashtëzakonshme në repartin ofanziv sa i përket golave dhe asisteve. Besojeni apo jo, mbrojtja e Chelseas këtë sezon në ligë është përfshirë në 19 gola (10 gola, 9 asistime). Mbrojtësit që kanë kontribuar me gola apo asiste në ligë janë: – Azpilicueta (1 gol, […]

Megjithatë Coutinho pritet të kalojë në Manchester United…!

Qëllimi i Barcelonës për Coutinhon mund të jetë bërë më i vështirë për t’u arritur, pasi Manchester United ka hyrë në garë për të nënshkruar me brazilianin, sipas Don Balon. Spanjolli pretendon se Jose Mourinho është i gatshëm të shtojë sulmuesin në skuadrën e tij, pasi Djajtë e Kuq shikojnë për ta mbyllur boshllëkun  ndërmjet […]

Alexis Sanchez largohet nga Arsenal, mësohet skuadra e re…!

Sulmuesi Kilian i skuadrës së Arsenal humbi mundësinë për një lëvizje gjatë verës, por është i vendosur të ndjekë dëshirën e tij në merkaton e dimrit. Alexis Sanchez është i dëshpëruar në skuadrën e Arsenal dhe në janar shpreson ta bëjë një lëvizje në drejtim të Manchester City! Është e kuptueshme gjithashtu se ‘The Gunners’ […]

Eden Hazard synon nesër ndaj Stoke City një rekord me klubin e Chelseas

Eden Hazard nesër ka para kokës së tij një arritje me shifër jubilare tek skuadra e Chelseas. Ai nesër ndaj Stoke City-t do të tentojë të shënojë apo të asistojë të paktën një herë për tu përfshirë në 100 gola me Chelsean në Premier League. Aktualisht Eden Hazard është i përfshirë në 99 gola me […]