Manchester City vendos rekord historik!

Manchester City players celebrate the with goal scored by Fabian Delph of Manchester City during the premier league match at the Etihad Stadium, Manchester. Picture date 22nd September 2017. Picture credit should read: Simon Bellis/Sportimage via PA Images.

Skuadra e Manchester City po vazhdon me paraqitjet impresive në Premier League.

Përveç vënies së rekordit të fitoreve radhazi, tani Manchester City është bërë skuadra me diferencën më të lartë pikëve nga vendi i dytë para Krishtlindjeve – 13; më së shumti në histori të Premier Leagues deri në këtë periudhë.

Ndeshja e radhës për Citizens do të jetë kundër Newcastle United, dhe të shohim nëse do ta vazhdojnë këtë ecuri.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*