Eden Hazard në Manchester United…?

Menaxheri i klubit të Chelsea, Antonio Conte ka folur për thashethemet që po dalin për transferimin e Eden Hazardit në Manchester United.

Menaxheri i Chelseat Antonio Conte ka hedhur poshtë raportet që lidhin Eden Hazard me një lëvizje për në Manchester Unitedin, duke këmbëngulur se ka ‘shumë zëra’ gjatë kësaj kohe të vitit.

Sipas raporteve, Jose Mourinho po shqyrton një ribashkim të mundshëm me lojtarin belg, me një ofertë prej £ 90m të përgatitur dhe për të joshur 26-vjeçarin në Old Trafford në janar sapo të rihapet dritarja e transferimit.

Conte, megjithatë, është i bindur se Hazard do të mbetet në Stamford Bridge dhe po kërkon të bëjë nënshkrim të kontratës me Hazard!

Gjithashtu tha se: “Një periudhë e vështirë po fillon, veçanërisht për çdo lojtar, për çdo trajner.

“Në këtë periudhë ka shumë zëra, disa thashetheme janë të vërteta, disa janë të gabuara, duhet të jemi të gatshëm të përballemi me këtë situatë dhe mendoj se mënyra më e mirë për mua është të mos lexoni, të mos lexoni dhe të bisedoni vetëm me klubin dhe pastaj të përpiqemi të përmirësojmë skuadrën tonë nëse kjo është e mundur”.

Hazard ka qenë në formë mbresëlënëse për Blues këtë sezon, duke shënuar pesë gola dhe duke siguruar dy asistime në Premier Ligë, me tre gola gjithashtu në Ligën e Kampionëve, dhe Conte do të jetë i dëshpëruar nëse nuk arrinë ti mbaj vlerat e tij.

Eden Hazard ka përfunduar më shumë driblime (52) se çdo lojtar tjetër i Premier League këtë sezon

Përveç Hazard, edhe David Luiz dhe Kenedy kanë qenë të lidhur me një lëvizje të mundshme në Arsenal dhe Newcastle, megjithëse Conte dëshiron të përqëndrohet në çështjet në fushë gjatë periudhës festive që janë plot tension.

Conte vazhdoi, duke deklaruar: “Tani kemi shumë zëra, duhet të jemi të gatshëm të përballojmë këto thashetheme, duhet të shkojmë lojë për lojë, sepse duhet të luajmë çdo tre ditë.

“Nuk është e drejtë që këto thashetheme të na shqetësojnë. Ne duhet t’i lëmë këto thashetheme dhe sigurisht lojtarët e mi janë shumë të mençur që të përqendrohen në këtë periudhë për të luajtur, për të shkuar në lojë dhe të mos dëgjojnë këto thashetheme”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*