Olivier Giroud jashtë fushave deri në Shkurt, ja ndeshjet që mund ti humbasë

Olivier Giroud pësoi një lëndim të tërheqjes së muskulit ndaj West Ham në Carabao Cup javën e kaluar, dhe siç raporton gazeta prestigjioze L’Equipe, francezi do të jetë jashtë fushave deri në muajin Shkurt, për më tepër ai pritet të humb një sërë ndeshjesh.

10 ndeshjet që Giroud pritet të mungojë:

Crystal Palace vs Arsenal (PL)
West Brom vs. Arsenal (PL)
Arsenal vs. Chelsea (PL)
Nottingham Forest vs. Arsenal (FA)
Chelsea vs. Arsenal (EFL)
Bournemouth vs. Arsenal (PL)
Arsenal vs. Crystal Palace (PL)
Arsenal vs. Chelsea (EFL)
Swansea vs. Arsenal (PL)
Arsenal vs. Everton (PL)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]

Barcelona hedh sytë në Premier League për të pëforcuar prapavijën

FC Barcelona aktualisht ndodhet në një situatë të vështirë në mbrojtje dhe ka vendosur të reagojë. Samuel Umtiti do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë për shkak të problemeve në gju, po ashtu edhe Thomas Vermaelen. Kështu që sipas Mundo Deportivo, klubi ka formuluar një listë të përbërë nga 15 emra qendërmbrojtësish. […]