Rekordi ‘qesharak’ i Simon Mignolet në Premier League këtë sezon

Simon Mignolet ka aktualisht një rekord që mund të quhet sa interesant po aq edhe qesharak.

Mignolet këtë sezon ka bërë pritje po aq sa ka edhe ka pësuar gola.

Në 17 ndeshje sa ka luajtur këtë sezon në Premier Leagus me The Reds, Mignolet ka pësuar 23 gola, dhe ka bërë po aq pritje; një numër që duhej të kishte qenë shumë më i madh karshi golave të pësuara.

Rekordin për më së shumti pritje këtë sezon nga portierët e mban Lukasz Fabianski i ekipit të Swanseas me 64 pritje, i ndjekur nga David De Gea me 62.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Shaqiri dhe shqiptarët ju mundën si popull, nuk u intereson si… individë!

22 qershor 2018… Jemi në stadiumin modern të Kaliningradit. Ka hyrë minuta e 90-të e ndeshjes Serbi-Zvicër, e vlefshme për grup… Një pasim i ardhur nga mesfusha nga Gavranovic bën që djaloshi i lindur në Gjilan, kur Kosova ende përkundte ëndrrat dhe dëshirën për t’u shpallur e Pavarur, të vrapojë drejt portës kundërshtare, duke mos […]

Klopp shpjegon në detaje pse e la Shaqirin jashtë skuadrës për ndeshjen ndaj Crvena Zvezdas në Beograd

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, vendosi që Xherdan Shaqiri mos të jetë pjesë e skuadrës që do të udhëtojë në Beograd ndaj Crvena Zvezdas në kuadër të Grupit C në Ligën e Kampionëve. Tekniku gjerman duke e ditur të kaluarën mes Kosovës dhe Serbisë dhe festimin e yllit nga Kosova në golin e tij me […]