Rekordi ‘qesharak’ i Simon Mignolet në Premier League këtë sezon

Simon Mignolet ka aktualisht një rekord që mund të quhet sa interesant po aq edhe qesharak.

Mignolet këtë sezon ka bërë pritje po aq sa ka edhe ka pësuar gola.

Në 17 ndeshje sa ka luajtur këtë sezon në Premier Leagus me The Reds, Mignolet ka pësuar 23 gola, dhe ka bërë po aq pritje; një numër që duhej të kishte qenë shumë më i madh karshi golave të pësuara.

Rekordin për më së shumti pritje këtë sezon nga portierët e mban Lukasz Fabianski i ekipit të Swanseas me 64 pritje, i ndjekur nga David De Gea me 62.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*