Conte: “Kudo që kam shkuar, e kam dashur Vidalin…!

Conte dhe Vidal u bashkuan me një efekt shkatërrues dhe një magji të mbushur me trofe në Juventus, por Italiani nuk pranoi të komentojë në lidhje me Chelsean.
Antonio Conte do të jetë i gatshëm të punojë me Arturo Vidal në Chelsea, por nuk pranoi të komentojë mbi thashethemet që klubi i Premier Ligës do të bëjë një lëvizje në janar.

Vidal dhe Conte fituan tre tituj të njëpasnjëshëm në Serie A, gjatë kohës së tyre së bashku në Juventus dhe raportet në Kili kanë sugjeruar se mund të ketë një ribashkim në 2018.

30-vjeçari ende ka 18 muaj të mbetur në kontratën e tij në Bayern Munich, megjithatë, dhe mbetet një lojtar i rregullt i parë në kuadër të Jupp Heynckes, ku Vidal ka shënuar pesë gola në Bundesliga në 14 paraqitje këtë sezon.

ANTONIO CONTE thotë se do të punojë të përcaktojë objektivat e transferimit për Chelsea në janar.
Kjo nuk i ka ndalur spekulimet që e lidhin atë me një kalim në Stamford Bridge të Vidal, edhe pse Conte është një tifoz i tij, ai nuk pranoi të tërhiqej për të folur për një transferim.

Ku më pas shtoi se: “Unë duhet të jem i sinqertë, nuk është e drejtë të flasësh për një lojtar të një ekipi tjetër”, tha ai pas fitores 2-0 ndaj Chelseat ndaj Brighton Hove Albion të martën. Sidomos në qoftë se përpiqeni ta lidhni këtë lojtar me ne.”

“Arturo është një lojtar fantastik, kam respekt të madh për Arturo, dhe kemi kaluar shumë vite në Juventus së bashku.”

“Gjithmonë do ta dëshiroja atë me mua.” Përfundoi Conte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*