Njihuni me skuadrën që ka fituar më së shumti pikë ndaj ekipeve të Top 6

Nuk është Man.City, Man.Utd, Chelsea, Liverpool, Arsenal apo Spurs. Është një skuadër tjetër e cila po bënë befasinë këtë sezon. Burnley është ekipi me më së shumti pikë të fituara si mysafir ndaj ekipeve të Top 6 së madhe këtë sezon.

Burnley ka fituar plot 6 pikë ndaj ekipeve që vijojnë më poshtë:

Chelsea 2-3 Burnley
Tottenham 1-1 Burnley
Liverpool 1-1 Burnley
Manchester United 2-2 Burnley

Burnley nuk ka luajtur ende ndaj ekipeve të Top 6 si mysafir ndaj Arsenal & Manchester City, dhe mbetet të shihet nëse do t’ia dalë të nxjerrë pikë edhe ndaj këtyre dy ekipeve të mëdha këtë sezon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

“Guardiola ishte me fat, trashëgoi një skuadër fitimtarësh te Barcelona”

Pep Guardiola ishte me fat që trashëgoi një ekip si ai i Barcelonës, të përbërë nga lojtarë me etikë fituese. Kështu shprehet ish-mesfushori, Deco. Ish-lojtari portugez ka luajtur për katalanasit në mes të viteve 2004 dhe 2008, një periudhë transformimi në fatin e klubit të udhëhequr nga trajneri Frank Rijkaard, i cili e pa Barçën […]

Këta janë 15 lojtarët më të shtrenjtë në botë – Mbappe sundon…lista e plotë

Observatori i Futbollit (CIES) ka bërë sot publik vlerësimin e fundit për vlerën e transferimeve të lojtarëve. Lojtari më i shtrenjtë këtë herë është ylli francez i Paris Saint Germain, Kylian Mbappe. Ai vazhdon të shkëlqejë, ndonëse ka një moshë relativisht të re dhe nuk ka mbushur ende 20 vjeç dhe vlerësohet 126 milionë euro. […]