Njihuni me skuadrën që ka fituar më së shumti pikë ndaj ekipeve të Top 6

Nuk është Man.City, Man.Utd, Chelsea, Liverpool, Arsenal apo Spurs. Është një skuadër tjetër e cila po bënë befasinë këtë sezon. Burnley është ekipi me më së shumti pikë të fituara si mysafir ndaj ekipeve të Top 6 së madhe këtë sezon.

Burnley ka fituar plot 6 pikë ndaj ekipeve që vijojnë më poshtë:

Chelsea 2-3 Burnley
Tottenham 1-1 Burnley
Liverpool 1-1 Burnley
Manchester United 2-2 Burnley

Burnley nuk ka luajtur ende ndaj ekipeve të Top 6 si mysafir ndaj Arsenal & Manchester City, dhe mbetet të shihet nëse do t’ia dalë të nxjerrë pikë edhe ndaj këtyre dy ekipeve të mëdha këtë sezon.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*