Virgil Van Dijk zgjedh ndërmjet Liverpool dhe Barcelonës ?

VAN DIJK dhe lidhja e tij me një kalim në Manchester City apo Barcelona!

E ardhmja e qendrës së mbrojtjes është edhe një herë subjekt i spekulimeve, duke çuar që ai të lihet jashtë skuadrës për ‘Boxing Day’.
Mauricio Pellegrino thotë se Southampton do të diskutojë mundësinë e shitjes së Virgil van Dijk në janar pasi ai ishte lënë jashtë përballjes me Tottenham Hotspur dhe po i shqyrtojmë lidhjet e tij me Manchester City, Liverpool dhe Barcelona.

Qendra e majtë i’u mohua një lëvizjeje gjatë verës, pavarësisht paraqitjes së një kërkese transferimi pas tërheqjes së interesit nga ana e Pep Guardiolës dhe Liverpulit dhe më pas u mërgua nga skuadra e parë deri në shtator.

‘The Telegraph’ në Britaninë e Madhe njoftoi të martën se City pritet të përfundojë një lëvizje prej 60 milionë funtesh për 26 vjeqarin në muajin e ardhshëm, derisa në Spanjë, Barca shpreson ta rrëmbejë atë.

Ylli i ish-Groningenit mungonte për ndeshjen e ‘Boxing Day’ për Southampton kundër Spurs, por Pellegrino ishte i qetë kur u pyet se pse ai nuk do të shfaqej në Wembley.

“Me Virgil, ka shumë spekulime, por ne duhet të presim dhe të shohim deri në janar dhe pastaj mund të flasim” shtoi ai për Sky Sports.

Menaxheri i Southampton Mauricio Pellegrino pranoi se nuk e dinte se çfarë do të ndodhte me Van Dijk duke shkuar në vitin e ri.

“Ne duhet të presim deri në janar. Unë nuk mund ta kontrolloj tregun, kështu që do të shohim se çfarë ndodh”, u tha ai gazetarëve pas një disfate 5-2 pa Van Dijk në Wembley.

“Vendosa se është më mirë për ekipin dhe ka pasur shumë spekulime.

“Menaxheri vendos se çfarë është më e mira. Ne fitojmë, barazojmë dhe humbim me dhe pa Virgil.

“Në këtë skuadër, unë kam shumë lojtarë që mund të luajnë. Ne jemi mësuar të ndryshojmë. Ne nuk mund ta përdorim këtë shfaqje si një justifikim”.

Pellegrino, skuadra e të cilit ka fituar vetëm një herë në 11 ndeshjet e fundit të fluturimit, gjithashtu u shpreh:

“Ne u përpoqëm të bënim më të mirën për skuadrën”, tha trajneri i ish-Alaves, i cili duroi pjesë të mbështetjes së udhëtimit të Southampton në nënshkrimin e Wembley “po shkarkohesh në mëngjes”.

“Bordi vendosi të përpiqet të mbajë lojtarin tonë më të mirë në klub.

“Kjo situatë është diqka e madhe e të mësuarit për të gjithë, dhe tani vendosim se çfarë është më e mira për klubin.

“Ai është pjesë e klubit tonë dhe ai është një lojtar i rëndësishëm për ne, por do të shohim se çfarë ndodh. Unë nuk mund të kontrolloj pëshpëritjet dhe lajmet nga jashtë”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]

Barcelona hedh sytë në Premier League për të pëforcuar prapavijën

FC Barcelona aktualisht ndodhet në një situatë të vështirë në mbrojtje dhe ka vendosur të reagojë. Samuel Umtiti do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë për shkak të problemeve në gju, po ashtu edhe Thomas Vermaelen. Kështu që sipas Mundo Deportivo, klubi ka formuluar një listë të përbërë nga 15 emra qendërmbrojtësish. […]