Arsenal nuk e harron ish-lojtarin e tyre, do ta ndihmojë Ebouen

Të gjithë jemi njoftuar për gjendjen katastrofale që po kalon ish futbollisti i Arsenal, Emmanuel Eboue. Në një gjendje aq të tmerrshme sa kishte deklaruar se ishte edhe afër vetëvrasjes, ja që Zoti bënë mrekullira. Me të dëgjuar këtë lajm, skuadra turke Galatasaray u shpreh e gatshme për ti dhënë një rol në skuadër dhe ta ndihmojë financiarisht.

Lajmet e ditës së sotme thekojnë se as Arsenal nuk ka mundur ta harrojë lojtarin e tyre i cili ishte nën shërbim tek Gunners nga viti 2005-2011.

Sportsmail ka kontaktuar Arsenalin dhe ka pyetur nëse janë të gatshëm për ta ndihmuar Ebouen. Një zyrtar i Arsenal potencoi: “Ne të gjithë ndjehemi keq për lajmet e Eboue-s dhe ne do të shqyrtojmë mundësinë për ta ndihmuar në ndonjë mënyrë.”

Një gjest i madh, nga një klub i madh!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

“Guardiola ishte me fat, trashëgoi një skuadër fitimtarësh te Barcelona”

Pep Guardiola ishte me fat që trashëgoi një ekip si ai i Barcelonës, të përbërë nga lojtarë me etikë fituese. Kështu shprehet ish-mesfushori, Deco. Ish-lojtari portugez ka luajtur për katalanasit në mes të viteve 2004 dhe 2008, një periudhë transformimi në fatin e klubit të udhëhequr nga trajneri Frank Rijkaard, i cili e pa Barçën […]

Këta janë 15 lojtarët më të shtrenjtë në botë – Mbappe sundon…lista e plotë

Observatori i Futbollit (CIES) ka bërë sot publik vlerësimin e fundit për vlerën e transferimeve të lojtarëve. Lojtari më i shtrenjtë këtë herë është ylli francez i Paris Saint Germain, Kylian Mbappe. Ai vazhdon të shkëlqejë, ndonëse ka një moshë relativisht të re dhe nuk ka mbushur ende 20 vjeç dhe vlerësohet 126 milionë euro. […]