Dyshja e Chelseas vetëm një shifër larg rekordit në histori të klubit

Mbrojtja e Chelseas këtë sezon është mbrojtja më aktive në repartin sulmues. Bëhet fjalë për dyshen Azpilicueta – Morata, Azpilicueta i cili ka asistuar plot 6 herë këtë sezon në ligë dhe të gjitha asistet ishin vetëm për një lojtar të vetëm.

Rekordin për më së shumti asiste në një lojtar të vetëm e mbajnë me nga 6 Lampard & Drogba në sezonin 2009/2010 dhe Fabregas & Costa 2014/2015.

Azpilicueta-s i duhet vetëm edhe 1 asist për Moratan për ta arritur rekordin si lojtari që ka asistuar më së shumti një lojtar në një sezon në histori të klubit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*