EKSKLUZIVE: Liverpool arrin marrëveshje me Virgil Van Dijk!!

Liverpool ka fituar garën për shërbimet e mbrojtësit Virgil Van Dijk pasi kanë rënë dakord me klubin e Southampton për shumën e  £75 milionë funteve.

Dy klubet ishin në negociata të vazhdueshme që prej verës, kurse sot më në fund kanë arritur marrëveshje, duke i mposhtur rivalët Manchester City dhe Chelsea.

Kushtet personale do të arrihen së shpejti, ku besohet se shuma që do të përfitojë tek Liverpool është £180,000 në javë. Van Dijk dëshiroi të luajë vetëm nën urdhërat e Jurgen Klopp, dhe duket se e arriti më në fund.

Van Dijk tani pritet të bëhet mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit, duke e kaluar Kyle Walker i cili u transferua vitin e kaluar nga Manchester City për £54 milionë funte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*