EKSKLUZIVE: Liverpool arrin marrëveshje me Virgil Van Dijk!!

Liverpool ka fituar garën për shërbimet e mbrojtësit Virgil Van Dijk pasi kanë rënë dakord me klubin e Southampton për shumën e  £75 milionë funteve.

Dy klubet ishin në negociata të vazhdueshme që prej verës, kurse sot më në fund kanë arritur marrëveshje, duke i mposhtur rivalët Manchester City dhe Chelsea.

Kushtet personale do të arrihen së shpejti, ku besohet se shuma që do të përfitojë tek Liverpool është £180,000 në javë. Van Dijk dëshiroi të luajë vetëm nën urdhërat e Jurgen Klopp, dhe duket se e arriti më në fund.

Van Dijk tani pritet të bëhet mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit, duke e kaluar Kyle Walker i cili u transferua vitin e kaluar nga Manchester City për £54 milionë funte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]

Barcelona hedh sytë në Premier League për të pëforcuar prapavijën

FC Barcelona aktualisht ndodhet në një situatë të vështirë në mbrojtje dhe ka vendosur të reagojë. Samuel Umtiti do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë për shkak të problemeve në gju, po ashtu edhe Thomas Vermaelen. Kështu që sipas Mundo Deportivo, klubi ka formuluar një listë të përbërë nga 15 emra qendërmbrojtësish. […]