Të rejat nga ekipi i Arsenal, zgjerohet lista e lëndimeve

Arsene Wenger sot në konferencën për shtyp ka dhënë të rejat e ekipit të tij para ndeshjes së nesërme ndaj Crystal Palace.

Përveç Giroud & Ramsey që mbeten jashtë, tani listës i’u është bashkangjitur edhe Nacho Monreal i cili pësoi një lëndim kundër Liverpool dhe që nuk do të jetë i gatshëm ndaj Crystal Palace.

Nacho Monreal pritet të jetë jashtë për 10 ditë, Olivier Giroud rreth 6 javë kurse Aaron Ramsey pritet të jetë gati nga fillimi i janarit, theksoi Arsene Wenger.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*