Të rejat nga ekipi i Arsenal, zgjerohet lista e lëndimeve

Arsene Wenger sot në konferencën për shtyp ka dhënë të rejat e ekipit të tij para ndeshjes së nesërme ndaj Crystal Palace.

Përveç Giroud & Ramsey që mbeten jashtë, tani listës i’u është bashkangjitur edhe Nacho Monreal i cili pësoi një lëndim kundër Liverpool dhe që nuk do të jetë i gatshëm ndaj Crystal Palace.

Nacho Monreal pritet të jetë jashtë për 10 ditë, Olivier Giroud rreth 6 javë kurse Aaron Ramsey pritet të jetë gati nga fillimi i janarit, theksoi Arsene Wenger.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]

Barcelona hedh sytë në Premier League për të pëforcuar prapavijën

FC Barcelona aktualisht ndodhet në një situatë të vështirë në mbrojtje dhe ka vendosur të reagojë. Samuel Umtiti do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë për shkak të problemeve në gju, po ashtu edhe Thomas Vermaelen. Kështu që sipas Mundo Deportivo, klubi ka formuluar një listë të përbërë nga 15 emra qendërmbrojtësish. […]