Virgil Van Dijk, mbreti i dueleve në ajër

Lajmi për transferimin e holandezit fantastik Virgil Van Dijk padyshim se i ka gëzuar tej mase fansat e Liverpool.

Virgil Van Dijk ka një rekord impresionues që kur u transferua në Premier League nga Celtic në Southampton që do ti gëzojë edhe më shumë tifozët The Reds.

– Askush nuk ka fituar më shumë duele në ajër në Premier League në dy sezonet e fundit sesa Virgil Van Dijk – 254.

Plot 254 duele ajrore të fituara në 2 sezonet – më së shumti se çdo futbollist tjetër i ligës, sigurisht se mund të konsiderohet mbreti i kësaj statistike.

Van Dijk në sezonin e parë kishte plot 158 duele ajrore të fituara, kurse në sezonin e dytë 96 edhe pse me vetëm 21 ndeshje të luajtura pasi që ishte i lënduar për një kohë të gjatë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Shaqiri dhe shqiptarët ju mundën si popull, nuk u intereson si… individë!

22 qershor 2018… Jemi në stadiumin modern të Kaliningradit. Ka hyrë minuta e 90-të e ndeshjes Serbi-Zvicër, e vlefshme për grup… Një pasim i ardhur nga mesfusha nga Gavranovic bën që djaloshi i lindur në Gjilan, kur Kosova ende përkundte ëndrrat dhe dëshirën për t’u shpallur e Pavarur, të vrapojë drejt portës kundërshtare, duke mos […]

Klopp shpjegon në detaje pse e la Shaqirin jashtë skuadrës për ndeshjen ndaj Crvena Zvezdas në Beograd

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, vendosi që Xherdan Shaqiri mos të jetë pjesë e skuadrës që do të udhëtojë në Beograd ndaj Crvena Zvezdas në kuadër të Grupit C në Ligën e Kampionëve. Tekniku gjerman duke e ditur të kaluarën mes Kosovës dhe Serbisë dhe festimin e yllit nga Kosova në golin e tij me […]