Wenger nesër ta bëjë historinë, ta barazojë Ferguson!

Ndeshja e nesërme ndaj Crystal Palace pritet të jetë një ndeshje spaciale për Arsene Wenger.

Arsene Wenger nesër do ta luaj ndeshjen e 810-të në Premier League dhe kështu do ta barazojë legjendën Sir Alex Ferguson si trajneri me më së shumti ndeshje të menaxhuara në histori të Premier Leagues.

Statistikat e përgjithshme mes Wenger & Ferguson pas këtyre ndeshjeve:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*