Wenger nesër ta bëjë historinë, ta barazojë Ferguson!

Ndeshja e nesërme ndaj Crystal Palace pritet të jetë një ndeshje spaciale për Arsene Wenger.

Arsene Wenger nesër do ta luaj ndeshjen e 810-të në Premier League dhe kështu do ta barazojë legjendën Sir Alex Ferguson si trajneri me më së shumti ndeshje të menaxhuara në histori të Premier Leagues.

Statistikat e përgjithshme mes Wenger & Ferguson pas këtyre ndeshjeve:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

United zgjedh problemin e mbrojtjes, në janar transferon yllin e Juventus

Unitedi e do Benatian në janar Manchester Unitedi ka etiketuar mbrojtësin e Juventusit, Medhi Benatia si përforcimin e mundshëm të tyre. Djajtë e Kuq nuk e kanë nisur mirë sezonin e tyre në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve. Një nga arsyet më të mëdha për fillimin e tmerrshëm të Manchester Unitedit në këtë sezon […]

Ylli i United: Kur humbasim, fshihemi pas Mourinhos

Fitorja e së shtunës ndaj Bournemouth ka shërbyer për të hequr gjendjen e ankthit në “Old Trafford”. Në 11 ndeshje të luajtura në Premier League, Manchester United renditet në vendin e 7 me 20 pikë në total, 9 pikë larg nga vendi i parë. Jose Mourinho ka qenë në qendër të kritikëve, por mesfushori Nemanja […]