Jack Wilshere, dribluesi më i mirë tek skuadra e Arsenal

Mund të tingëllojë pak çuditshëm pasi që është vetëm një mesfushor qëndror, mirëpo Jack Wilshere e ka këtë statistikë interesante.

Jack Wilshere ka vetëm 3 paraqitje si startues, kurse 5 të tjera duke u inkuadruar pas pjesës së dytë. Wilshere ka 16 driblime gjithsej, por nëse e përkthejmë në minuta të luajtura i bie një mesatare prej 3,99 driblimeve për ndeshje – që e bënë dribluesin më të mirë për minuta të luajtura në skuadrën e Arsenal.

Jack Wilshere po tregon formë të jashtëzakonshme në 3 ndeshjet e fundit si startues!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

E kërkon gjysma e Europës, Arsenal e lejon të largohet me kosto zero

Aaron Ramsey do të largohet nga Arsenal me parametra zero në fund të sezonit pasi klubi i ka komunikuar se nuk do t’i rinovojë kontratën. Ramsey ishte në pritje të përgjigjes së klubit, dhe tani ka ardhur, me drejtuesit që i kanë thënë se nuk do t’ia rinovojnë kontratën për arsye financiare. Arsenal nuk mendon […]

”E pranoj, kam vënë bast kundër ekipit tim”

Që prej korrikut Unai Emery është trajneri i Arsenal. Tani ka dalë libri i tij biografik “Unai Emery, El Maestro” që flet për sukseset e spanjollit me FC Sevilla dhe Paris Saint-Germain. Gjithashtu libri tregon kuriozitete kur ai luante vetë futboll. Si lojtar, Emery nuk ka qenë shumë i suksesshëm. Ai ka luajtur në vendlindjen […]