Lojtarët më të paguar në Premier League, nuk do ta besoni ku gjendet Harry Kane

Daily Mail mbrëmë ka publikuar një artikull me lojtarët të cilët janë më të paguar në Premier League.

Rekordin e mban Paul Pogba i cili fiton plot £290,000 funte në javë, i ndjekur pas nga Romelu Lukaku me £250,000. Aguero e ndan listën e tretë bashkë me Yaya Toure me nga £220,000 funte në javë.

Ajo që çudit më së shumti është paga javore që merr Harry Kane, i cili renditet në listën e 35-të! Për më tepër në foto mund ta gjeni listën e lojtarëve më të paguar. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]

Barcelona hedh sytë në Premier League për të pëforcuar prapavijën

FC Barcelona aktualisht ndodhet në një situatë të vështirë në mbrojtje dhe ka vendosur të reagojë. Samuel Umtiti do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë për shkak të problemeve në gju, po ashtu edhe Thomas Vermaelen. Kështu që sipas Mundo Deportivo, klubi ka formuluar një listë të përbërë nga 15 emra qendërmbrojtësish. […]