Paulinho zbulon bisedimet sekrete me Philippe Coutinho…!

Paulinho zbulon bisedimet sekrete me Philippe Coutinho për transferimin e mundshëm të Barcelonës.

Mesfushori i ri i Barcelonës Paulinho ka zbuluar diçka tronditëse se ai është duke folur me superyllin e Liverpoolit Philippe Coutinho për një lëvizje në kampin Nou.

Maestro i Liverpool dështoi në përpjekjet e tij për transferimin te Barca dhe klubi i tij i tanishëm ndaloi lëvizjet fitimprurëse nga Barcelona deri në 140 milionë funte në verën që shkoi.

Paulinho i ka fryrë flakës në lidhje me thashethemet për lidhjet me bashkatdhetarin e tij ndërkombëtar dhe ka pranuar se bisedon rregullisht me 25-vjeçarin për një lëvizje në gjigandët katalanas.

Paulinho për  Mundo Deportivo tha: “Unë e këshilloj atë të jetë i qetë, duhet të mendoni për vendimin që do të bëni. Ajo që unë mendoj është se nëse ai ka mundësi të vijë këtu, ai nuk do të zhgenjehet.

“Ai ka një mënyrë për të luajtur që të gjithë e vlerësojnë, si në Liverpool dhe në Brazil. Ai është një lojtar shumë i shpejtë, shumë i shkathët me një teknikë unike, e cila jep shumë mundësi për ata që luajnë në qendër të fushës”.

Ish-mesfushori i Tottenhamit tha: “Tani, unë vetëm duhet ta inkurajoj atë që transferimi të ndodhë. Ai di shumë për qytetin që ai luajti për Espanyol.

“Unë i kam folur atij për pajisjet, stërvitjen dhe skuadrën. Gjithashtu i thashë atij se si më parë e përshëndeti grupi i cili ishte spektakolar.

“I kam dhënë atij informacionin bazë dhe informacionin më të rëndësishëm për të dhe familjen e tij … Coutinho e di se Barcelona është shumë e mirë, qytet që ofron gjithçka për të dhe për familjen e tij “.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]

Barcelona hedh sytë në Premier League për të pëforcuar prapavijën

FC Barcelona aktualisht ndodhet në një situatë të vështirë në mbrojtje dhe ka vendosur të reagojë. Samuel Umtiti do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë për shkak të problemeve në gju, po ashtu edhe Thomas Vermaelen. Kështu që sipas Mundo Deportivo, klubi ka formuluar një listë të përbërë nga 15 emra qendërmbrojtësish. […]