Salah në Real Madrid, trajneri i Egjiptit ndez edhe më shumë spekulimet

Trajneri i kombëtares së Egjiptit, Hector Cuper, ka dhënë një intervistë për Marca-n rreth një kalimi të mundshëm të Salah tek Real Madrid.

Fillimisht trajneri Cuper u shpreh me lëvdata të mëdha për Mohamed Salah duke theksuar se ai do të jetë një yll në Kupën e botës së ardhshme, dhe më pas deklaroi se Salah është i mjaftueshëm për të luajtur në një skuadër si Real Madrid.

“Pa dyshim që ai është një yll i kombëtares tonë. Salah është shumë lojtar i mirë dhe i ka të gjitha aftësitë për të luajtur në Real Madrid pa asnjë dyshim.”, theksoi trajneri i kombëtares egjiptiane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Shaqiri dhe shqiptarët ju mundën si popull, nuk u intereson si… individë!

22 qershor 2018… Jemi në stadiumin modern të Kaliningradit. Ka hyrë minuta e 90-të e ndeshjes Serbi-Zvicër, e vlefshme për grup… Një pasim i ardhur nga mesfusha nga Gavranovic bën që djaloshi i lindur në Gjilan, kur Kosova ende përkundte ëndrrat dhe dëshirën për t’u shpallur e Pavarur, të vrapojë drejt portës kundërshtare, duke mos […]

Klopp shpjegon në detaje pse e la Shaqirin jashtë skuadrës për ndeshjen ndaj Crvena Zvezdas në Beograd

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, vendosi që Xherdan Shaqiri mos të jetë pjesë e skuadrës që do të udhëtojë në Beograd ndaj Crvena Zvezdas në kuadër të Grupit C në Ligën e Kampionëve. Tekniku gjerman duke e ditur të kaluarën mes Kosovës dhe Serbisë dhe festimin e yllit nga Kosova në golin e tij me […]