Alexis Sanchez, mbreti në derbit londinez

LONDON, ENGLAND - DECEMBER 28: Alexis Sanchez of Arsenal celebrates as he scores their third goall during the Premier League match between Crystal Palace and Arsenal at Selhurst Park on December 28, 2017 in London, England. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Alexis Sanchez ka një rekord të jashtëzakonshëm me Arsenal ndaj ekipeve Londineze.

Sanchez është përfshirë në 14 gola në 15 ndeshjet e fundit kundër ekipeve londineze. Kiliani ka arritur të shënoj 11 gola dhe të asistoj 3 herë në 15 ndeshjen e fundit.

Alexis Sanchez këtë sezon në Premier League ka 7 gola & 3 asistime.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*