Rrini të qetë fansa të Arsenal, gati oferta për rinovimin e kontratës të Jack Wilshere

Jack Wilshere është optimist për rinovimin e kontratës me Gunners, por thotë se do të mbajë së pari bisedime me Arsene Wenger.

Wilshere mbrëmë pas ndeshjes u pyet për rinovimin e kontratës dhe ai u përgjigj: “Do të shohim kur Wenger të flasë me mua, por unë jam i sigurtë se do të arrihet shpejtë.”

Jack Wilshere u shpreh mjaft i lumtur edhe për fitoren e mbrëmshme: “Isha i lumtur me formën time sezonin e kaluar, por këtë sezon jam edhe më i mirë. Ndjehem më i gatshëm (fizikisht) dhe po e shijoj futbollin.”

Në anën tjetër nuk munguan as lëvdatat e Wenger për Wilsheren. Wenger për performancën e Wilsheres u përgjigj: “Ishte një asist i madh. Ai pati një performancë të madhe si mesfushor dhe kjo tregon se ai është rikthyer në formë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

E kërkon gjysma e Europës, Arsenal e lejon të largohet me kosto zero

Aaron Ramsey do të largohet nga Arsenal me parametra zero në fund të sezonit pasi klubi i ka komunikuar se nuk do t’i rinovojë kontratën. Ramsey ishte në pritje të përgjigjes së klubit, dhe tani ka ardhur, me drejtuesit që i kanë thënë se nuk do t’ia rinovojnë kontratën për arsye financiare. Arsenal nuk mendon […]

”E pranoj, kam vënë bast kundër ekipit tim”

Që prej korrikut Unai Emery është trajneri i Arsenal. Tani ka dalë libri i tij biografik “Unai Emery, El Maestro” që flet për sukseset e spanjollit me FC Sevilla dhe Paris Saint-Germain. Gjithashtu libri tregon kuriozitete kur ai luante vetë futboll. Si lojtar, Emery nuk ka qenë shumë i suksesshëm. Ai ka luajtur në vendlindjen […]