Alexis Sanchez largohet nga Arsenal, mësohet skuadra e re…!

Sulmuesi Kilian i skuadrës së Arsenal humbi mundësinë për një lëvizje gjatë verës, por është i vendosur të ndjekë dëshirën e tij në merkaton e dimrit.
Alexis Sanchez është i dëshpëruar në skuadrën e Arsenal dhe në janar shpreson ta bëjë një lëvizje në drejtim të Manchester City!

Është e kuptueshme gjithashtu se ‘The Gunners’ janë të gatshëm ta pranojnë se po e humbin 29-vjeçarin, pasi është bërë e qartë për trajnerët e tij dhe shokët e skuadrës se ai nuk ka dëshirë të qëndrojë në stadiumin Emirates për më shumë kohë.

Alexis ishte i zemëruar kur një lëvizje prej 60 milionë funte në City u shemb në orët e fundit të dritares së transferimit të verës.

Kiliani kishte nënshkruar një kontratë me Blues në ditën e fundit, pasi ai duhej të luante për kombëtaren e tij, por dokumenti nuk iu dorëzua Shoqatës së Futbollit pasi Arsenali nuk arriti të gjejë një zëvendësim të minutës së fundit dhe refuzoi të vuloste marrëveshjen e tyre me klubin e Manchesterit.

Sulmuesi ishte aq i zemëruar sa ai i tha miqve në atë kohë që ai kurrë nuk donte të luante për Arsenalin përsëri. City shpejt siguroi agjentin e tij, Fernando Felicevich, se ata do të bënin një lëvizje të re në janar dhe besohet se një marrëveshje verbale mbi kushtet personale është arritur në muajt ndërhyrës.

Siç raportohet nga Goal javën e kaluar, megjithatë, City është i përgatitur të presë deri në verën e ardhshme për të nënshkruar me Kilianin për në një transferim të lirë.

Burimet i kanë thënë ‘Goal’ se Felicevich ka qenë në kontakt me zyrtarët e lartë të Cityt në ditët e fundit për ta kryer rastin për një transferim të janarit.

Sipas legjendës së Arsenalit Thierry Henry, festimet e Alexis gjatë ndeshjes 3-2 kundër Crystal Palace të enjten e kaluar treguan se ka një dhomë të veshjes të ndarë në stadiumin Emirates.

Marrëdhënia e Alexis me shokët e tij të skuadrës ishte plagosur në fillim të vitit dhe çështjet vetëm sa besohet se janë bërë më keq që nga lëvizja e tij e dështuar këtë verë.

City, gjatë kulmit të interesimit të tyre në Alexis verën e kaluar, kishte qenë i shqetësuar për një qasje nga Paris Saint-Germain, dhe besohet se klubi francez po bëjnë përsëri oferta.

Udhëheqësit e Ligue 1, dhe në të vërtetë çdo klub jashtë Premier Ligës, mund të hyjnë ligjërisht tek Alexis nga 1 janari për të negociuar një transferim të lirë.

Zgjedhja e parë e Alexis është një lëvizje në stadiumin Etihad, dhe skenari i tij ideal është që të bashkohet me Guardiolan, ish-shefin e tij në Barcelonë, në muajin e ardhshëm.

.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*