Arsenali do ta bëjë këtë gjë nesër ndaj WBA pas plot 40 vitesh

Skuadra londineze Arsenal do ta bëjë një gjë që se ka bërë për afro 40 vite. Bëhet fjalë për veshjen e shorseve.

Gunners për herë të parë në 40 vite nesër ndaj WBA do të veshin fanelën dhe shorset me të njëjtën ngjyrë, pra të kuqe. Kjo pasi kundërshtari i tyre që ka primatin si vendas do të ketë shorset e bardha, dhe Arsenal ka preferuar që mos të luajë me fanela të dyta apo treta, por thjeshtë ti ndryshojë ngjyrën e shorseve në të kuqe.

Hera e fundit kur Arsenali e kishte bërë këtë ishte viti 1978 ndaj QPR-së. Një ilustrim se si do të duket veshja e Gunners nesër. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

E kërkon gjysma e Europës, Arsenal e lejon të largohet me kosto zero

Aaron Ramsey do të largohet nga Arsenal me parametra zero në fund të sezonit pasi klubi i ka komunikuar se nuk do t’i rinovojë kontratën. Ramsey ishte në pritje të përgjigjes së klubit, dhe tani ka ardhur, me drejtuesit që i kanë thënë se nuk do t’ia rinovojnë kontratën për arsye financiare. Arsenal nuk mendon […]

”E pranoj, kam vënë bast kundër ekipit tim”

Që prej korrikut Unai Emery është trajneri i Arsenal. Tani ka dalë libri i tij biografik “Unai Emery, El Maestro” që flet për sukseset e spanjollit me FC Sevilla dhe Paris Saint-Germain. Gjithashtu libri tregon kuriozitete kur ai luante vetë futboll. Si lojtar, Emery nuk ka qenë shumë i suksesshëm. Ai ka luajtur në vendlindjen […]