Megjithatë Coutinho pritet të kalojë në Manchester United…!

Qëllimi i Barcelonës për Coutinhon mund të jetë bërë më i vështirë për t’u arritur, pasi Manchester United ka hyrë në garë për të nënshkruar me brazilianin, sipas Don Balon.

Spanjolli pretendon se Jose Mourinho është i gatshëm të shtojë sulmuesin në skuadrën e tij, pasi Djajtë e Kuq shikojnë për ta mbyllur boshllëkun  ndërmjet tyre dhe Manchester City.

Paris Saint-Germain thuhet gjithashtu se mban interes për nënshkrimin e 25-vjeçarit, edhe pse vetë Coutinho vazhdon të ketë zemrën e tij të vendosur në një kalim në Camp Nou.

Oferta marramendëse nga United për magjikun Brazilian, pritet të dërgohet këtë javë, por që ende nuk dihet se a do e pranojnë ‘The Reds’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

United zgjedh problemin e mbrojtjes, në janar transferon yllin e Juventus

Unitedi e do Benatian në janar Manchester Unitedi ka etiketuar mbrojtësin e Juventusit, Medhi Benatia si përforcimin e mundshëm të tyre. Djajtë e Kuq nuk e kanë nisur mirë sezonin e tyre në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve. Një nga arsyet më të mëdha për fillimin e tmerrshëm të Manchester Unitedit në këtë sezon […]

Ylli i United: Kur humbasim, fshihemi pas Mourinhos

Fitorja e së shtunës ndaj Bournemouth ka shërbyer për të hequr gjendjen e ankthit në “Old Trafford”. Në 11 ndeshje të luajtura në Premier League, Manchester United renditet në vendin e 7 me 20 pikë në total, 9 pikë larg nga vendi i parë. Jose Mourinho ka qenë në qendër të kritikëve, por mesfushori Nemanja […]