Megjithatë Coutinho pritet të kalojë në Manchester United…!

Qëllimi i Barcelonës për Coutinhon mund të jetë bërë më i vështirë për t’u arritur, pasi Manchester United ka hyrë në garë për të nënshkruar me brazilianin, sipas Don Balon.

Spanjolli pretendon se Jose Mourinho është i gatshëm të shtojë sulmuesin në skuadrën e tij, pasi Djajtë e Kuq shikojnë për ta mbyllur boshllëkun  ndërmjet tyre dhe Manchester City.

Paris Saint-Germain thuhet gjithashtu se mban interes për nënshkrimin e 25-vjeçarit, edhe pse vetë Coutinho vazhdon të ketë zemrën e tij të vendosur në një kalim në Camp Nou.

Oferta marramendëse nga United për magjikun Brazilian, pritet të dërgohet këtë javë, por që ende nuk dihet se a do e pranojnë ‘The Reds’.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*