Agjent Pogba?! Manchester United i jep një tjetër mision Pogba-s për ta sjellë tek United lojtarin e Juventus

Manchester United duket se i kanë dhënë Paul Pogba-s edhe një mision tjetër në transferimin e lojtarëve tek klubi anglez. Plani i Manchester United është që përmes Pogba-s ta shtyjë Paulo Dybala-n të transferohet tek Manchester United.

Pogba ishte bashkëlojtar me Dybalan gjatë kohës sa francezi ishte tek skuadra e Juventus dhe ishin mjaft shokë të mirë, e këtë gjë po e mendon Manchester United që Pogba të mundohet ta bindë argjentinasin të kalojë tek Djajtë e kuq, raporton Daily Mail.

Paulo Dybala po shkëlqen këtë sezon në Serie A, ku është përfshirë në 17 gola në 17 ndeshje (14 gola, 3 asiste).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

United zgjedh problemin e mbrojtjes, në janar transferon yllin e Juventus

Unitedi e do Benatian në janar Manchester Unitedi ka etiketuar mbrojtësin e Juventusit, Medhi Benatia si përforcimin e mundshëm të tyre. Djajtë e Kuq nuk e kanë nisur mirë sezonin e tyre në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve. Një nga arsyet më të mëdha për fillimin e tmerrshëm të Manchester Unitedit në këtë sezon […]

Ylli i United: Kur humbasim, fshihemi pas Mourinhos

Fitorja e së shtunës ndaj Bournemouth ka shërbyer për të hequr gjendjen e ankthit në “Old Trafford”. Në 11 ndeshje të luajtura në Premier League, Manchester United renditet në vendin e 7 me 20 pikë në total, 9 pikë larg nga vendi i parë. Jose Mourinho ka qenë në qendër të kritikëve, por mesfushori Nemanja […]