Mohamed Salah ka shënuar më shumë gola se 8 ekipe të Premier Leagues!

Liverpool's Mohamed Salah scores his side's first goal against Leicester City during the English Premier League soccer match at Anfield, Liverpool, England, Saturday Dec. 30, 2017. (Peter Byrne/PA via AP)

Mohamed Salah po vazhdon me formën jetësore të tij që kur u transferua tek Liverpool këtë sezon. Ai përveç që ka një rekord fantastik me shifra, gjithashtu ka edhe një statistikë interesante.

Salah ka 23 gola në të gjitha garat këtë sezon me Liverpool, dhe ka më shumë gola se plot 8 ekipe të Premier Leagues. Ekipet që kanë shënuar më pak gola se Salah janë: Crystal Palace, Burnley, Brighton, Swansea, WBA, Huddersfield, Southampton, Newcastle.

Egjiptiani është i përfshirë në 28 gola në 27 ndeshje në të gjitha garat këtë sezon (22 gola, 6 asiste).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*