Pep Guardiola e pranon interesimin e tij për Alexis Sanchez…!

Pep Guardiola pranon se Manchester City mund të jetë i detyruar të bëjë ofertë për Alexis Sanchez në dritaren e janarit!
“Përsa i përket asaj që ndodh, do të kemi takime dhe do të shohim se çfarë është më e mira”, tha shefi i Manchester Cityt.
Pep Guardiola hapi derën për një goditje në janar për Alexis Sanchez pasi Gabriel Jesus u përjashtua për deri në dy muaj.

Hapi i Manchester City-t me 18 ndeshje radhazi me fitore u mbyll pasi ata nuk arritën të shënonin për herë të parë në Premier Ligë, ku barazuan kundër Crystal Palace.

City dështoi me një ofertë 60 milionë funte për Sanchez në verë pasi Arsenal nuk mundi të gjejë një zëvendësim.

Pep pranon se City do të diskutojë nënshkrimin e kilianit në janar.
Por duke e parë që Kiliani ka vetëm edhe 6 muaj në kontratën e tij, dhe duke u dukur gjithnjë e më shumë i pakënaqur në Emirates, Gunners tani do të jenë të gatshëm të marrin 25 milionë funte për Sanchez.

Guardiola tha: “Ai është një lojtar i Arsenalit dhe mendoj se ai do të qëndrojë në Arsenal.

“Në dy ditë, ne kemi një tjetër lojë. Për sa i përket asaj që ndodh, do të kemi takime dhe do të shohim se çfarë është më e mira. Por ndjenja ime tani është se, Alexis është një lojtar i Arsenalit “.

Guardiola shtoi: “Unë e admiroj fizikitetin e ligës, por gjyqtarët duhet t’i mbrojnë lojtarët. Është gjithçka që unë po kërkoj. A dëshiroj FA të jetë më mbrojtëse ndaj lojtarëve më të mirë? Jo lojtarët më të mirë, të gjithë lojtarët.

“Ata nuk duhet të ndryshojnë se si luajnë ata këtu. Kjo është arsyeja pse është kaq e bukur këtu. Ka një vijë, por ku shkoni përtej saj, kjo është e rrezikshme. Arbitri duhet të ndjekë rregullat dhe të mbrojë lojtarët.

“Ndonjëherë futbolli është më i shpejtë dhe veprimet, lojtarët nuk duan të lëndojnë kundërshtarin, por lojtarët mund të jenë jashtë për një kohë të gjatë dhe ata nuk e meritojnë atë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]

Barcelona hedh sytë në Premier League për të pëforcuar prapavijën

FC Barcelona aktualisht ndodhet në një situatë të vështirë në mbrojtje dhe ka vendosur të reagojë. Samuel Umtiti do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë për shkak të problemeve në gju, po ashtu edhe Thomas Vermaelen. Kështu që sipas Mundo Deportivo, klubi ka formuluar një listë të përbërë nga 15 emra qendërmbrojtësish. […]