Rekordi katastrofal i Arsenal kur ka referuar Mike Dean, më shumë humbje se fitore

Referi kontravers Mike Dean njihet për mos-pëlqimin e skuadrës së Gunners dhe kjo tashmë është konfirmuar për vite radhazi, e u ri-konfirmua edhe sot me një penallti inekzistente, ku sipas rregullave të reja nga FA ajo nuk duhej të ishte penallti.

Megjithatë, kjo statistike e Mike Dean kur ka referuar ndeshjet e Arsenal e shpjegon më së miri këtë.

Rekordi i Arsenal kur ka referuar Mike Dean që nga sezoni 2006/07:
48 ndeshje
15 fitore
17 barazime
16 humbje
31% përqindja e fitoreve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

E kërkon gjysma e Europës, Arsenal e lejon të largohet me kosto zero

Aaron Ramsey do të largohet nga Arsenal me parametra zero në fund të sezonit pasi klubi i ka komunikuar se nuk do t’i rinovojë kontratën. Ramsey ishte në pritje të përgjigjes së klubit, dhe tani ka ardhur, me drejtuesit që i kanë thënë se nuk do t’ia rinovojnë kontratën për arsye financiare. Arsenal nuk mendon […]

”E pranoj, kam vënë bast kundër ekipit tim”

Që prej korrikut Unai Emery është trajneri i Arsenal. Tani ka dalë libri i tij biografik “Unai Emery, El Maestro” që flet për sukseset e spanjollit me FC Sevilla dhe Paris Saint-Germain. Gjithashtu libri tregon kuriozitete kur ai luante vetë futboll. Si lojtar, Emery nuk ka qenë shumë i suksesshëm. Ai ka luajtur në vendlindjen […]