Manchester united e rrëmben lojtarin të cilin City mendoi ta transferonte në verë…!

Manchester Unitedka shansin e fundit për të thithur mesfushorin e Shakhtar Donetsk, Fred, të cilin City po planifikonte ta transferonte në verë. Jose Mourinho do ta përqendrojë vëmendjen te Fred, ku e sheh si zëvendësimin afatgjatë të Michael Carrick, dhe do ta përdorë ditën finale për transferimin e Fred! Manchester City dukej se kishte ftohur […]

Befason Arsenal!!! Transferon edhe një lojtar tjetër…!

Fansat e Arsenal kanë kërkuar nga klubi që të ri-nënshkruajnë me ish-lojtarin e tyre Alex Song, pasi që ky i fundit është duke u stërvitur me klubin e Arsenal momentalisht! Ylli i mëparshëm i Gunners u largua nga Emirates në 2012 për Barcelonën, por tani është duke kërkuar për një klub të ri pas largimit […]

Ja si mund të duket formacioni i Arsenal me transferimet e reja në skuadër…!

Gunners kanë nënshkruar me dy super lojtarë, por, duke pasur parasysh se të dy janë sulmues shumë të zhdërvjellët, ku saktësisht ata do të përshtaten në Emirates? Arsenali ka nënshkruar zyrtarisht me Henrikh Mkhitaryan dhe Pierre-Emerick Aubameyang, por mbetet pyetje se cilin sistem do ta përdorë Arsene Wenger, për të marrë maksimumin nga çifti. Wenger […]

Gareth Bale më në fund vendos rreth transferimit të tij në Man United…!

Saga Gareth Bale në Manchester United, tash e një kohë të gjatë po vazhdon të jetë në trendet botërore. Legjenda e United, Ryan Giggs, ka shuar spekulimet për një lëvizje të tillë, ku ka folur për bashk-kombësin e tij. Udhëheqësi i Uellsit dhe ish-sulmuesi i Manchester United, Ryan Giggs, thotë se ylli i Real Madridit, […]

Disa arsyje pse Man United mund të fitojë sonte kundër Tottenham Hotspur…!

Sonte, e Mërkurë, na pret një derbi i madh ndërmjet Tottenham Hotspur dhe Manchester United, me fillim prej orës 21:00. Super derbi do të zhvillohet në stadiumin më të madh në Angli, Wembley, pasi që Tottenham është në vazhdim e sipër të stadiumit të ri të tyre. Manchester United kanë disa përparsi të mundshme për […]

Ja sa është paga e Mesut Ozil me kontratën e re në Arsenal!!! Nuk do të besoni!!!

Mesut Ozil u transferua në Arsenal me një shumë rekorde prej 42.4 milion funte, nga Real Madrid, dhe tani janë bërë 5 vite në Arsenal për Gjermanin. Mesut Ozil nuk e ndjeku hapin e Alexis Sanchez dhe ka nënshkruar kontratë të re me skuadrën e Arsenal. Kontrata e re e Mesut Ozil është 3 vjeçare, […]

Befason Mahrez!!! Ndryshon mendje në ditën e fundit dhe transferohet në…!

Manchester City kanë lëvizur menjëherë pas lëndimit të Leroy Sane, ku do të mungojë 6-7 javë! Manchester City ka nisur një aksion të guximshëm prej 60 milionë funtesh për të nënshkruar me Riyad Mahrez nga Leicester City përpara se afati i janarit të mbyllet, të mërkurën! Blutë e kanë kthyer kokën nga Mahrez dhe besohet […]

Mbrojtësit më të shtrenjtë në histori…! Të gjithë nga Premier League…!

Sezon pas sezoni, ekipet e Premier League po shpenzojnë shuma astronomike,madje edhe aty ku nuk pritet shumë, te mbrojtësit! Premier League mban primatin me mbrojtësit më të shtrenjtë në histori të futbollit! Mbrojtësit më të shtrenjtë i përkasin: Liverpoolit, Chelseas dhe Manchester Cityt! Këta janë mbrojtësit më të shtrenjtë ndonjëherë: Van Dijk – £75m – […]

Formacioni më i mirë me lojtarët e transferuar, këtë merkato…!

Një ndër portalet më të njohura dhe më të mëdha në futboll kanë paraqitur edhe në skemë grafike formacionin e lojtarve më të mirë të cilët u transferuan këtë merkato…! Disa nga 11-shja janë pjesë e Premier League të cilët u larguan edhe për te skuadrat rivale! Formacioni me lojtarët më të mirë: Sulmues: Coutinho, […]

David Beckham e këshillon Zlatan Ibrahimovic për vendimin e tij…!

Ish-bashkëlojtari i Zlatan te PSG, David Beckham e ka këshilluar legjendën Suedeze që mos të ngutet për një vendim, dhe i ka thënë se duhet të qëndrojë në United. David Beckham dëshiron që Zlatan Ibrahimovic të qëndrojë në Manchester United mes interesit të raportuar nga LA Galaxy. “Pa marrë parasysh se si flisni për të, […]