Deklarata e parë e Van Dijk si lojtar i Liverpool, është gjithçka perfekte këtu

Virgil Van Dijk edhe zyrtarisht sot më 1 janar është blerja më e re e Liverpool. Ai sot gjithashtu zhvilloi seancën e parë stërvitore por edhe dha deklaratën e parë si lojtar i Liverpool.

“Jam shumë i lumtur të jem këtu dhe mezi pres që të filloj. Madhështia e këtij klubi, kultura e këtij klubi, trajneri i klubit, lojtarët, dhe sigurisht tifozët janë që e bëjnë këtë klub të veçantë. Me historinë e këtij klubi dhe çdo gjë rreth saj, edhe në qendrën stërvitore është thjesht ndeshje perfekte për mua dhe për familjen time gjithashtu. Ndjehem i gatshëm dhe mezi po pres që të filloj dhe të jem i sigurtë ta marrë shansin tim dhe të luaj. Do të punoj shumë, çdo ndeshje, çdo ditë, dhe do të jap gjithçka në fushë”, përfundoi Van Dijk.

Van Dijk me shifrën e paguar 75 milionë funte është bërë mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Shaqiri dhe shqiptarët ju mundën si popull, nuk u intereson si… individë!

22 qershor 2018… Jemi në stadiumin modern të Kaliningradit. Ka hyrë minuta e 90-të e ndeshjes Serbi-Zvicër, e vlefshme për grup… Një pasim i ardhur nga mesfusha nga Gavranovic bën që djaloshi i lindur në Gjilan, kur Kosova ende përkundte ëndrrat dhe dëshirën për t’u shpallur e Pavarur, të vrapojë drejt portës kundërshtare, duke mos […]

Klopp shpjegon në detaje pse e la Shaqirin jashtë skuadrës për ndeshjen ndaj Crvena Zvezdas në Beograd

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, vendosi që Xherdan Shaqiri mos të jetë pjesë e skuadrës që do të udhëtojë në Beograd ndaj Crvena Zvezdas në kuadër të Grupit C në Ligën e Kampionëve. Tekniku gjerman duke e ditur të kaluarën mes Kosovës dhe Serbisë dhe festimin e yllit nga Kosova në golin e tij me […]