Ferguson: ”Vidic dëshironte të luftojë në Kosovë, por…!

Gjatë promovimit të librit të ri, Sir Alex Ferguson u përgjigj në më shumë se 50 pyetje, në një numër të lojtarëve individualë, dhe është një histori interesante dhe disi e paqartë e shkruar për Nemanja Vidic.

“Vidiç është i ftohtë, ka karakter pa kompromis. Ai është një serb krenar. Pasi në vitin 2009 ai erdhi tek unë dhe më tha se ai mund të marrë një telefonatë. E pyeta se çfarë thirrjeje? Ai më tha “Kosova. Dua të shkoj atje. Kjo është detyra ime. “Ju mund ta shihni atë në sytë e tij se ai ishte gati për të,” shkroi Ferguson.

Një gjë që mbetet e paqartë është ajo që pikërisht mendoi Sir Alex, pasi që në vitin 2009 asgjë spektakolare nuk po ndodhte në Kosovë. Ndoshta të gjitha ndodhën një vit më parë, kur Prishtina deklaroi në mënyrë të njëanshme pavarësinë.!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]

Barcelona hedh sytë në Premier League për të pëforcuar prapavijën

FC Barcelona aktualisht ndodhet në një situatë të vështirë në mbrojtje dhe ka vendosur të reagojë. Samuel Umtiti do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë për shkak të problemeve në gju, po ashtu edhe Thomas Vermaelen. Kështu që sipas Mundo Deportivo, klubi ka formuluar një listë të përbërë nga 15 emra qendërmbrojtësish. […]