Rekord historik dhe unik – Arsenali e bëri këtë mbrëmë ndaj WBA

Arsenali edhe pse nuk arriti të fitoj ndeshjen mbrëmë, arriti një rekord që nuk e ka asnjë ekip tjetër anglez që nga formati i ri nga 1992.

Me golin e mbrëmshëm ndaj WBA, Arsenali tani i ka shënuar skuadrës së albionëve në ÇDO ndeshje që ata kanë luajtur ndaj tyre që prej formatit të ri të Premier League më 1992. Arsenali ka luajtur 24 ndeshje dhe ka shënuar në secilën prej tyre të paktën një gol.

Ky mbetet një rekord i rallë që askush deri tani nuk e ka arritur në Premier League.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*