Riyad Mahrez arrinë marrëveshje me Chelsean?!

Siç raportojnë disa media dhe burime nga algjeria, Chelsea ka arritur marrëveshje me Riyad Mahrez në afatin kalimtar të Janarit, në një kontratë 5-vjeçare me një ofertë prej 42 milonë funteve + 5 milionë funte bonuse. Mahrez pritet të ketë pagë javore 180,000 funte në javë kurse testet mjekësore javën e ardhshme.

Mbetet të shihet nëse ky lajm është i vërtetë ashtu siç flitet, pasi që do të ishte një super goditje nga londinezët.

Mahrez këtë sezon po kalon në një super formë ku ka 7 gola dhe 7 asiste në Premier League deri tani.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*