Uefa publikon ekipet më të mira në histori, shikoni renditjen…!

Uefa ka publikuar listën e ekipeve më të suksesshme në histori të Champions League, duke i përmbledhur pikët e arritura, fitoret, dhe trofeun e fituar. Ekipet më të mira në histori të Champions League:

1. Real Madrid

2. Bayern

3. Barcelona

4. Man Utd

5. Juventus

6. AC Milan

7. Benfica

8. Porto

9. Liverpool

10. Arsenal

11. Dynamo Kyiv

12. Ajax

13. Celtic

14. Inter Milan

15. Chelsea

16. Anderlecht

17. Rangers

18. PSV

19. Atletico

20. Galatasaray

21. Dortmund

22. Lyon

23. FCSB

24. Panathinaikos

25. Olympiacos

26. Sparta Praha

27. Valencia

28. Crvena Zvezda

29. Rosenborg

30. Paris Saint-Germain.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*