Mane, Salah dhe Coutinho jashtë ndeshjes ndaj Everton

Liverpool pritet ti ketë disa mungesa kyçe të premten ndaj Everton ku luan në kuadër të FA Cup.

Philippe Coutinho mbetet i lënduar dhe nuk pritet të luajë këtë ndeshje, kurse Mane & Salah pritet gjithashtu të mungojnë pasi që do të udhëtojnë në Ganë për ndarjen çmimit të lojtarit afrikan më të mirë të vitit, dhe kjo vie vetëm 24 orë para ndeshjes ndaj Everton, dhe gjasat janë shumë të vogla për tu përfshirë ndaj rivalit lokal.

Jurgen Klopp e ka mbështetur këtë gjë duke theksuar se ai i ka lojtarët më të mirë afrikan dhe sipas tij kjo është normale dhe duhet të respektohet.

Të nominuarit për çmimin e lojtarit afrikan të vitit janë Salah, Mane dhe Aubameyang, dhe favoriti kryesor për ta fituar këtë çmim është Mohamed Salah.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]

Barcelona hedh sytë në Premier League për të pëforcuar prapavijën

FC Barcelona aktualisht ndodhet në një situatë të vështirë në mbrojtje dhe ka vendosur të reagojë. Samuel Umtiti do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë për shkak të problemeve në gju, po ashtu edhe Thomas Vermaelen. Kështu që sipas Mundo Deportivo, klubi ka formuluar një listë të përbërë nga 15 emra qendërmbrojtësish. […]