Shokohet Arsenal, lojtarët që do të mungojnë ndaj Chelseas!

Soccer Football - Premier League - West Bromwich Albion vs Arsenal - The Hawthorns, West Bromwich, Britain - December 31, 2017 Arsenal's Sead Kolasinac Action Images via Reuters/Jason Cairnduff EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Arsene Wenger sot në konferencë për shtyp ka njoftuar për më të rejat nga lëndimet para ndeshjes së nesërme ndaj Chelseas.

Përveç Giroud, Ramsey e Monreal, listës së lëndimeve i janë bashkangjitur edhe Koscielny, Özil e Kolasinac që pritet të mungojnë ndaj Chelseas.

Koscielny & Kolasinac pësuan lëndime ndaj WBA dy ditë më parë dhe kanë një shans shumë të vogël për tu paraqitur ndaj Chelseas, konfirmoi Wenger. Koscielny ka gjasa vetëm 30% për të luajtur. Ndërsa Özil mungoi edhe në ndeshjen ndaj WBA-së për shkak të një lëndimi të vogël në gju dhe Wenger sot theksoi se do të ketë një test gjermani se a do të mund të jetë i gatshëm.

Mbetet të shihet se si Arsenal do t’ia dalë me gjithë këto mungesa kyçe të ekipit ndaj Chelseas.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*