Thomas Lemar refuzon Arsenalin dhe Man Unitedin për një ekip tjetër anglez…!

Megjithatë, Lemar ka vendosur që ti bashkohet ekipit të Liverpool, përpara Arsenalit dhe Man UNited!

Portali ‘Goal’ ka hedhur një vështrim në thashethemet më të mëdha të transferimit nga Liga Premier, La Liga, Serie A dhe më gjerë, teksa tani jemi në merkaton e dimrit.

Ylli i Monaco, Thomas Lemar ka vendosur të bashkohet me Liverpoolin përpara Arsenalit dhe Manchester United, sipas Yahoo Sports.

Arsenali u përpoq të nënshkruajë me Lemarin verën e kaluar, por nuk arriti të finalizojë një marrëveshje prej 95 milionë eurosh në ditën e fundit, e cila, nga ana tjetër, e pengoi Alexis Sanchez të bashkohej me Manchester City.

Liverpooli gjithashtu ishte i interesuar për Lemar në dritaren e fundit të transferimit dhe janë të gatshëm të bëjnë një shtytje të rinovuar për të nënshkruar me Francezin në janar, pasi Barcelona përpiqet të bjerë dakord për një marrëveshje për Philippe Coutinho.

Manchester United gjithashtu është lidhur me Lemarin, por anëtari ka vendosur që ai do të bashkohet me Liverpulin dhe ai mund të bëhet zëvendësim për Coutinho në Anfield.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*