Zinedine Zidane e shpalos formacionin më të mirë në histori të Premier League…!

Zinedine Zidane në një intervistë për media ka shpallur formacionin më të mirë në histori të Premier League!

Janë disa përzgjedhje të çuditshme, por që Francezi ka anuar dukshëm edhe nga ata që i kishte pasur bashkëlojtarë në të kaluarën.

Lojtarët më të mirë në histori të Premier League nga Zinedine Zidane janë:

Sulmues: Ronaldo, Henry

Mesfushorë: Scholes, Vieira, Makelele, Gerrard.

Mbrojtës: Cole, Stam, Ferdinand, Neville.

Portier: Schmeichel.

Ndërsa formacioni në formë grafike duket kështu:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]

Barcelona hedh sytë në Premier League për të pëforcuar prapavijën

FC Barcelona aktualisht ndodhet në një situatë të vështirë në mbrojtje dhe ka vendosur të reagojë. Samuel Umtiti do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë për shkak të problemeve në gju, po ashtu edhe Thomas Vermaelen. Kështu që sipas Mundo Deportivo, klubi ka formuluar një listë të përbërë nga 15 emra qendërmbrojtësish. […]