Alvaro Morata thyen një rekord në Premier League

Alvaro Morata ka vendosur një rekord negativ mbrëmë në ndeshjen ndaj Arsenal, ndeshje e cila u mbyll 2-2.

Golat për Chelsean u shënuan nga Hazard nga pika e penalltisë, dhe Alonso, kurse për Gunners shënuan Jack Wilshere dhe Bellerin.

Megjithatë, Chelsea kishte rastin të fitonte krejt ndeshjen sikurse Alvaro Morata të ishte më i vëmendshëm, me ç’rast edhe vuri këtë rekord interesant.

‘Alvaro Morata humbi 3 shanse të pastërta për gol në duele 1 vs 1 me portierin – më së shumti nga një lojtar në një ndeshje të Premier Leagues këtë sezon’.

Spanjolli kishte humbur 3 shanse mjaft të mira edhe para kësaj ndeshje, atë ndaj Stoke që gjithashtu humbi 3 shanse të mira, megjithatë këto ndaj Arsenal konsiderohet si më të mëdha që të trija rastet pasi që ishin të gjitha 1 me 1 me portierin Cech.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Morata: Në futboll, koka është gjëja më e rëndësishme

Sulmuesi i Chelsea, Alvaro Morata, thotë se ka përdorur shumë justifikime gjatë një periudhe të keqe në jetën e tij, sezonin e kaluar, por tani është shumë i lumtur me situatën që po kalon. Pasi u transferua për 55 milionë paund nga Real Madridi në “Stamford Bridge”, Morata e filloi me forcë, por vuajti në […]

Hazard te Real Madrid, vëllai bën zbulimin: “Ja kur do të largohet nga Chelsea”

Ylli i Chelseas, Eden Hazard nuk do të largohet nga “Stamford Bridge” në drejtim të Real Madrid, të paktën nuk do ta bëjë këtë sezon gjatë merkatos së janarit. Lajmi është njoftuar nga vëllai i futbollistit të Bluve të Londrës, Thorgan Hazard. Numri 10 i Chelseas përfol në lidhje me një transferim të mundshëm te […]