Arsene Wenger në përleshje me referët, rrezikohet nga një dënim i madh…!

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, gati për të kundërshtuar FA, pavarësisht kritikave të mëtejshme të gjyqtarëve.
Bosi i Gunners ishte i zemëruar përsëri me zyrtarët pas pranimit të një penalltie kundër Chelsea për një faull në Eden Hazard.

Arsene Wenger i Arsenalit do të përballet me ndalimin e hyrjes në stadium pas një përleshje të zjarrtë në dhomën e veshjes me Mike Dean për penalltinë e dhuruar në të mirë të West Brom!

Arsene Wenger do të kundërshtojë akuzat e FA pasi kritikoi zyrtarët përsëri pas barazimit të Arsenalit me Chelsea.

Gunners shënoi një barazim 2-2 në Emirates, por Wenger kundërshtoi vendimin për të dhënë një dënim për një faull në Eden Hazard nga Hector Bellerin.

Wenger pretendoi se “vendimi i mirëfilltë” për t’i dhënë një ndëshkim i kushtoi atij, përpara se të këmbëngulte se ai do të jetë “100 për qind” ta sfidojë akuzën kundër tij.

Dështimi për të fituar një apel mund ta shohë atë të marrë një ndalesë stadiumi për shkak të kësaj ngarkese të fundit që vjen më pak se 12 muaj pas marrjes së një ndalimi me katër ndeshje.

Arsene Wenger i hap derën Alexis Sanchez në janar pasi ai lë të kuptohet në zëvendësimet.
“Ju mund të dëgjoni çdo intervistë që kam thënë,” tha Wenger për Sky Sports. “Mbaj mend gjithçka që kam thënë pa një problem.

“Shikoni, që nga fillimi i sezonit është ajo që ne duhet të marrim. Unë them se është një vendim i gjallë – mund të jepni 10 ndëshkime të tilla. Ju lexoni letrat e huaja se çfarë shkruajnë për këtë dhe letrat angleze dhe ju do të shihni një ndryshim.

“Lojërat janë të prishura nga faktorë që nuk mund ta përcaktoni – ne mund të vazhdojmë të luajmë vetëm në mënyrën se si duam të luajmë dhe shpresojmë se gjërat shkojnë për ne. Për momentin ne duhet të përballemi me vendime të befasishme.

“Ajo që gjej tmerr është se sapo kemi parë një lojë të madhe futbolli dhe ne flasim vetëm për gjëra që nuk kanë të bëjnë me futbollin. Për mua do të ishte mirë që në një farë mënyre të bisedonim për futbollin përsëri”.

Pika e lë Arsenalin më tutje në garë për top 4-she, pesë pikë prapa nga Liverpuli përpara ndeshjes kundër Nottingham Forest këtë fundjavë ne FA CUP.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

E kërkon gjysma e Europës, Arsenal e lejon të largohet me kosto zero

Aaron Ramsey do të largohet nga Arsenal me parametra zero në fund të sezonit pasi klubi i ka komunikuar se nuk do t’i rinovojë kontratën. Ramsey ishte në pritje të përgjigjes së klubit, dhe tani ka ardhur, me drejtuesit që i kanë thënë se nuk do t’ia rinovojnë kontratën për arsye financiare. Arsenal nuk mendon […]

”E pranoj, kam vënë bast kundër ekipit tim”

Që prej korrikut Unai Emery është trajneri i Arsenal. Tani ka dalë libri i tij biografik “Unai Emery, El Maestro” që flet për sukseset e spanjollit me FC Sevilla dhe Paris Saint-Germain. Gjithashtu libri tregon kuriozitete kur ai luante vetë futboll. Si lojtar, Emery nuk ka qenë shumë i suksesshëm. Ai ka luajtur në vendlindjen […]