Henry dhe Neville tregojnë se ai ishte penallti ajo ndërhyrje e Bellerin ndaj Hazard

Thierry Henry mbrëmë pas ndeshjes ka dhënë verdiktin e tij se a ishte penallti ajo ndërhyrje e Bellerin ndaj Hazard.

Francezi theksoi se ajo ishte një penallti, pasi që Bellerin nuk e preku topin, por kishte kontakt në belgun dhe është një penallti.

Megjithatë Gary Neville nuk u pajtua me Henryn, ai u përgjigj: “Ajo nuk ishte penallti, nuk mendoj se ishte. Ishte një goditje naive, por si gjithmonë Hazard bie në tokë”, përfundoi anglezi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*