Michael Carrick ngushëllon David Silvan, po kalon kohë të vështira…!

Silva dje zbuloi se djali i tij Mateo kishte lindur “jashtëzakonisht” para kohe dhe po “luftonte me jetë”

Michael Carrick ka dërguar një mesazh të nivelit të lartë tek David Silva.

Mesfushori i Manchester United, Michael Carrick, mënjanoi lidhjet e futbollit, ndërsa ai dërgoi një mesazh të stilit të lartë David Silva, derisa djali i tij i lindur i yllit të Manchester City lufton për jetën.

Mesfushori i Blues ka munguar ndeshjet e fundit për të qenë në shtratin e djalit të tij Mateo, i cili ka lindur “jashtëzakonisht” para kohe në Spanjë.

Marrëdhëniet ndërmjet United dhe City nuk janë në një gjendje të mirë, me dy grupe lojtarësh dhe stafi që mbërthejnë në një zonë të tunelit të Old Trafford pas derbit të Manchesterit muajin e kaluar.

Por Carrick e ka filluar vitin e ri në një fillim të mirë duke i dërguar dëshira të mira Silvës, të cilës i është thënë nga menaxheri Pep Guardiola se ai mund të marrë aq kohë sa ai duhet të jetë me familjen e tij.

David Silva zbulon se foshnja e parakohshme po lufton për jetën pasi ai shpjegon mungesën e ndeshjeve dhe falënderon fansat për mbështetje.

Foshnja Mateo mendohet të jetë duke luftuar për jetën në një spital Valencia, dhe Carrick dërgoi një mesazh ngushëllimi nëpërmjet Twitter.

Ai lexoi: “Disa gjëra janë shumë më të rëndësishme se futbolli. Të gjitha të mirat për ju dhe familjen tuaj David, sidomos për njeriun tuaj të vogël. ”

Mesazhi u pasua nga një emoji i lutjes dhe citoi njoftimin e vetë Silva për gjendjen e familjes së tij, e cila i falënderoi shokët, menaxherin dhe të gjithë të tjerët në klub për mbështetjen e tyre.

Silva dje shkroi: “Unë dua të falënderoj të gjithë ju për dashurinë dhe dëshirat e mira të pranuara në javët e fundit, falenderim të veçantë për shokët e mi, menaxherin dhe të gjithë në klub për të kuptuar situatën time.

“Gjithashtu dua të ndaj me ju lindjen e djalit tim Mato, i cili ka lindur jashtëzakonisht i parakohshëm dhe po lufton dita ditës me ndihmën e ekipit mjekësor”.

Partneri i mesfushorit të Silva Kevin De Bruyne dërgoi një mesazh të veçantë tek Silva pasi shënoi kundër Tottenhamës, një nga tre ndeshjet që Silva ka munguar të jetë me partnerin dhe djalin e tij.

De Bruyne sinjalizoi numrin 21 të Silvës me gishtërinjtë e tij pas shënimit të këtij qëllimi, në një fitore 4-1 ndaj Londinezëve.

Guardiola i ka dhënë Silvas pushim të pacaktuar, por kur ai të jetë gati, ai do të kthehet. Por jeta e tij personale është gjithmonë më e rëndësishme se çdo situatë tjetër.

“Pra, kur të kthehet ai është sepse është gati, mirëpritur. Kjo është ajo që ne duhet të bëjmë. “

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*