Özil dhe Mustafi zgjedhin mes Messit dhe Ronaldos se cili është më i mirë

Mesut Özil ka dhënë një deklaratë për SkySports dhe është pyetur se cili është më i mirë mes Messit dhe Ronaldos.

Mesut Özil ka deklaruar se Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë në botë.

“Unë zgjedh Ronaldon pasi kam luajtur me të”, u shpreh Özil.

Ozil shpenzoi 4 vite tek Real Madrid ku fitoi La Liga-n dhe Copa Del Rey-n, gjithashtu ishte top asistuesi në një sezon të La Liga-s.

Kurse bashkëlojtari i tij tek Gjermania, Shkodran Mustafi ka zgjedhur Messi-n si lojtarin më të mirë në botë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*