Dënohet Arsene Wenger, mos-prezencë në rolin e trajnerit dhe para

Arsene Wenger është dënuar nga Federata Angleze për protestat ndaj referit Mike Dean vikendin e kaluar në ndeshjen ndaj WBA-së.

Wenger nuk ishte asesi i kënaqur me vendimin e Mike Dean kur akordoi penallti në të mirë të WBA-së.

Si pasojë e kësaj, Wenger është dënuar me 3 ndeshje mos-prezencë në rolin e trajnerit, si dhe me 40,000 funte.

Arsene Wenger-in pritet ta zëvendësojë asistenti i tij, Steve Bould.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*