Detajet rreth transferimit të Barkley-t: Shuma, kontrata, numri dhe deklarata e parë si lojtar blu

Chelsea para pak minutash sapo ko konfirmuar transferimin e parë këtë afat dimëror, super talentin anglez nga Everton, Ross Barkley.

Ross Barkley ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare e gjysmë dhe do të bart numrin 8 në fanelë. Shuma e transferimit besohet të jetë ashtu siç ishte raportuar, rreth 15 milionë funte.

Fjalët e para të Barkley-t si lojtar i Chelseas:

“Unë mezi po pres për të startuar. Të filloj në një klub të ri si Chelsea është e pabesueshme për mua. Unë mezi po pres të vazhdoj atë ku e lash në fund të sezonit të kaluar dhe shpresoj të zhvillohem edhe më shumë dhe të shënojë më shumë gola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Morata: Në futboll, koka është gjëja më e rëndësishme

Sulmuesi i Chelsea, Alvaro Morata, thotë se ka përdorur shumë justifikime gjatë një periudhe të keqe në jetën e tij, sezonin e kaluar, por tani është shumë i lumtur me situatën që po kalon. Pasi u transferua për 55 milionë paund nga Real Madridi në “Stamford Bridge”, Morata e filloi me forcë, por vuajti në […]

Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]