Detajet rreth transferimit të Barkley-t: Shuma, kontrata, numri dhe deklarata e parë si lojtar blu

Chelsea para pak minutash sapo ko konfirmuar transferimin e parë këtë afat dimëror, super talentin anglez nga Everton, Ross Barkley.

Ross Barkley ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare e gjysmë dhe do të bart numrin 8 në fanelë. Shuma e transferimit besohet të jetë ashtu siç ishte raportuar, rreth 15 milionë funte.

Fjalët e para të Barkley-t si lojtar i Chelseas:

“Unë mezi po pres për të startuar. Të filloj në një klub të ri si Chelsea është e pabesueshme për mua. Unë mezi po pres të vazhdoj atë ku e lash në fund të sezonit të kaluar dhe shpresoj të zhvillohem edhe më shumë dhe të shënojë më shumë gola.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*