Edhe Conte di të ankohet, sulmon Arsene Wenger-in

Antonio Conte sot në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Norwich në FA Cup, foli edhe për ndeshjen në mesjavë kundër Arsenal. Italiani e quajti Wengeri me fat pas vendimeve të referit.

“Mendoj se nëse Wenger duhet ta shikojë ndeshjen përsëri, e kupton që ai ishte shumë me fat, ishte shumë me fat me vendimet e referit.”

“Ndonjëherë ata harrojnë që ndeshjet e fundit ndaj tyre kemi përfunduar me 10 lojtarë në FA Cup dhe Community Shield dhe mendoj se vendimi i referit ishte paksa i çuditshëm.”

‘Kur ne ishim 2-1 dhe mbrojtësi ynë shkoi për të marrë topin, mendoj se ishte një shans i mirë për të shënuar por në vend të kësaj, gjyqtari e ndali ndeshjen.

“Nëse unë dua, mund të flas për vendimet e gjyqtarëve për një muaj, por nuk dua ta bëj këtë për respekt. Nuk është mirë, ai duhet të pranojë vendimet, ai është një trajner i vjetër, ai ka shumë përvojë, ai ka fituar shumë. Ai duhet të vazhdojë të bëjë atë që bëri në të kaluarën”, përfundoi Antonio Conte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Morata: Në futboll, koka është gjëja më e rëndësishme

Sulmuesi i Chelsea, Alvaro Morata, thotë se ka përdorur shumë justifikime gjatë një periudhe të keqe në jetën e tij, sezonin e kaluar, por tani është shumë i lumtur me situatën që po kalon. Pasi u transferua për 55 milionë paund nga Real Madridi në “Stamford Bridge”, Morata e filloi me forcë, por vuajti në […]

Hazard te Real Madrid, vëllai bën zbulimin: “Ja kur do të largohet nga Chelsea”

Ylli i Chelseas, Eden Hazard nuk do të largohet nga “Stamford Bridge” në drejtim të Real Madrid, të paktën nuk do ta bëjë këtë sezon gjatë merkatos së janarit. Lajmi është njoftuar nga vëllai i futbollistit të Bluve të Londrës, Thorgan Hazard. Numri 10 i Chelseas përfol në lidhje me një transferim të mundshëm te […]