‘Hazard duhej të ndëshkohej me karton për simulim’

Arsene Wenger nuk po përmbahet më dhe po vazhdon me kritika. Ai këtë herë ka akuzuar Eden Hazard pasi sipas tij ai simuloi kur referi akordoi penallti për Chelsean.

“Unë e respektoj mendimin e çdokujt. Mendoj se Hazard duhej të ndëshkohej me karton të verdhë për simulim. Ky është opinioni im.

“Ndoshta edhe ai (Wilshere) simuloi, por a do të ma ndryshojë kjo mendimin për rastin e penalltisë?!”

Duke iu përgjigjur drejtpërsëdrejti akuzës së FA, ai tha: “Po më është kërkuar [të përgjigjem] dhe unë mbaj atë që kam thënë në konferencën për shtyp, 100%. Në përgjithësi, në thelb asgjë nuk ka ndryshuar. Unë përpiqem t’i shërbej kësaj ndeshjeje me ndershmëri dhe integritet dhe kur të kem diçka për të thënë, ethem atë”, përfundoi Wenger.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*