‘Hazard duhej të ndëshkohej me karton për simulim’

Arsene Wenger nuk po përmbahet më dhe po vazhdon me kritika. Ai këtë herë ka akuzuar Eden Hazard pasi sipas tij ai simuloi kur referi akordoi penallti për Chelsean.

“Unë e respektoj mendimin e çdokujt. Mendoj se Hazard duhej të ndëshkohej me karton të verdhë për simulim. Ky është opinioni im.

“Ndoshta edhe ai (Wilshere) simuloi, por a do të ma ndryshojë kjo mendimin për rastin e penalltisë?!”

Duke iu përgjigjur drejtpërsëdrejti akuzës së FA, ai tha: “Po më është kërkuar [të përgjigjem] dhe unë mbaj atë që kam thënë në konferencën për shtyp, 100%. Në përgjithësi, në thelb asgjë nuk ka ndryshuar. Unë përpiqem t’i shërbej kësaj ndeshjeje me ndershmëri dhe integritet dhe kur të kem diçka për të thënë, ethem atë”, përfundoi Wenger.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Morata: Në futboll, koka është gjëja më e rëndësishme

Sulmuesi i Chelsea, Alvaro Morata, thotë se ka përdorur shumë justifikime gjatë një periudhe të keqe në jetën e tij, sezonin e kaluar, por tani është shumë i lumtur me situatën që po kalon. Pasi u transferua për 55 milionë paund nga Real Madridi në “Stamford Bridge”, Morata e filloi me forcë, por vuajti në […]

Hazard te Real Madrid, vëllai bën zbulimin: “Ja kur do të largohet nga Chelsea”

Ylli i Chelseas, Eden Hazard nuk do të largohet nga “Stamford Bridge” në drejtim të Real Madrid, të paktën nuk do ta bëjë këtë sezon gjatë merkatos së janarit. Lajmi është njoftuar nga vëllai i futbollistit të Bluve të Londrës, Thorgan Hazard. Numri 10 i Chelseas përfol në lidhje me një transferim të mundshëm te […]