‘Jack Wilshere po aq i mirë sa Özil e Sanchez’

Legjenda e klubit londinez Arsenal, Martin Kewon ka lavdëruar Jack Wilshere-n madje ka krahasuar edhe me Mesut Özil e Alexis Sanchez.

“Jack Wilshere dëshmoi kundër Chelsea-s të mërkurën se ai është mirë, në anën defanzive gjithashtu dhe një forcë që duhet llogaritur në të”, theksoi ish mbrojtësi i Arsenalit dhe Anglisë për Daily Mail.

“Ai është një super yll që i afrohet niveleve të Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil, por, në thelb, ai dëshiron të luajë për Arsenalin. “Pasiguria rreth të ardhmes së Sanchez dhe Ozil ka krijuar një ndjenjë ndryshe në Arsenal.”

Keown gjithashtu beson se Wilshere ka patur një ndikim pozitiv në performancat e Sanchez dhe Ozil në javët e fundit, duke shtuar: ‘Nuk është rastësi që ne kemi parë shfaqje të përmirësuara nga Sanchez dhe Ozil që Wilshere u kthye në ekipin e parë. Ata vlerësojnë një lojtar të cilësisë së tij.”

“Wilshere gjithashtu po bën një partneritet të mirë në mesfushë me Granit Xhaka-n. ‘Ndryshe nga Aaron Ramsey, i cili tenton të shkojë më përpara, Wilshere qëndron në mesfushë”, përfundoi legjenda e Arsenal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

E kërkon gjysma e Europës, Arsenal e lejon të largohet me kosto zero

Aaron Ramsey do të largohet nga Arsenal me parametra zero në fund të sezonit pasi klubi i ka komunikuar se nuk do t’i rinovojë kontratën. Ramsey ishte në pritje të përgjigjes së klubit, dhe tani ka ardhur, me drejtuesit që i kanë thënë se nuk do t’ia rinovojnë kontratën për arsye financiare. Arsenal nuk mendon […]

”E pranoj, kam vënë bast kundër ekipit tim”

Që prej korrikut Unai Emery është trajneri i Arsenal. Tani ka dalë libri i tij biografik “Unai Emery, El Maestro” që flet për sukseset e spanjollit me FC Sevilla dhe Paris Saint-Germain. Gjithashtu libri tregon kuriozitete kur ai luante vetë futboll. Si lojtar, Emery nuk ka qenë shumë i suksesshëm. Ai ka luajtur në vendlindjen […]