Lojtari më i fauluar i Premier Leagues, nuk është Hazard por lojtari i Arsenal

Daily Mail sot ka publikuar listën e lojtarëve më të fauluar për ndeshje në Premier League, dhe sigurisht kishte befasi pasi që jemi mësuar thuajse gjithmonë Hazard të shohim si të parin, megjithatë ai është i 5-ti në këtë listë.

Jack Wilshere është zyrtarsisht lojtari më i fauluar në Premier League këtë sezon, me një mesatare prej 3.59 fauleve të fituara për 90 minuta.

Në pozitën e dytë vie transferimi i ardhur këtë verë tek Watford, Richarlison, me një mesatare prej 3.32 fauleve të fituara për 90 minuta. Në pozitën e tretë vie lojtari i Burnley Ashley Barnes me 3.31 faule të fituara. Kurse Top 5 e mbyllin Javier Hernandez (3.27) dhe Eden Hazard (3.08).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*