Ndryshon lista – 10 transferimet më të shtrenjta në histori të futbollit

Transferimi i Philippe Coutinhos tek Barcelona për 142 milionë funte ka ndryshuar listën e Top 10 transferimeve më të shtrenjta në histori të futbollit.

Philippe Coutinho tani është transferimi i dytë më i shtrenjtë në histori të futbollit, pas Neymar që verën që shkoi u transferua tek PSG për 198 milionë funte. Kurse Top 3-shen e përmbyll Oussmane Dembele i cili u transferua nga Dortmund tek Barcelona për shumën e 97 milionë funteve.

Ja lista e 10 transferimeve më të shtrenjta në histori të futbollit:

🇧🇷 1. Neymar – £198m
🇧🇷 2. Coutinho – 142m
🇫🇷 3. Dembélé – £97m
🇫🇷 4. Pogba – £89m
🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 5. Bale – £85m
🇵🇹 6. Cristiano – £80m
🇦🇷 7. Higuaín – £75m
🇧🇪 = Lukaku – £75m
🇳🇱 = Van Dijk – £75m
🇺🇾 = Suárez – £75m

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]

Barcelona hedh sytë në Premier League për të pëforcuar prapavijën

FC Barcelona aktualisht ndodhet në një situatë të vështirë në mbrojtje dhe ka vendosur të reagojë. Samuel Umtiti do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë për shkak të problemeve në gju, po ashtu edhe Thomas Vermaelen. Kështu që sipas Mundo Deportivo, klubi ka formuluar një listë të përbërë nga 15 emra qendërmbrojtësish. […]