Telenovela po shkon drejt fundit: Coutinho tek Barcelona për këtë shumë rekord

Barcelona do të paguaj plot £145 milionë funte për shërbimet e Coutinhos, dhe kjo ofertë pritet të pranohet nga Liverpool.

Kjo do të ishte shuma më e madhe në histori për një lojtar i cili nuk ka klauzolë largimi.

Neymar u transferua nga Barcelona në drejtim të PSG për £198 milionë funte, por kaq e kishte klauzolën e largimit dhe vendosi të transferohej tek PSG pasi klubi parisien vendosi ta paguaj këtë shumë.

Skuadra e Liverpool u nis në Dubai të premten mbrëma për një kamp trajnimi, por pa playmakerin brazilian. Dhe tani Barcelona është duke përgatitur ofertën rekord – e cila përfshin edhe bonuese të tjera për lojtarin që ka dhënë sinjal largimi nga The Reds.

Marrëveshja do të siguronte një fitim tejet fitimprurës për klubin e The Reds, të cilët blenë Coutinhon nga Interi për vetëm £8.5 milion funte në vitin 2013.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*